Content
W celu zalogowania się do konta użytkownika wpisz swój adres e-mail i hasło. Potem kliknij przycisk zaloguj.

baner
Bornholm
wyprawa

Jako turyści rowerowi uwzględniamy tylko dwa rodzaje noclegów - "na dziko" lub na polu namiotowym. Ten pierwszy sposób jest na Bornholmie zabroniony. Jak już wspominałem w relacji, zakaz ten został przez nas nonszalancko złamany.

Pola namiotowe to równie przyjemna opcja ze względu na dostęp do "infrastruktury biwakowej". Innymi słowy, można sobie po prostu wziąć prysznic i bezkarnie zrobić grilla. Aby móc skorzystać z usług pola namiotowego/kempingowego w Danii, należy najpierw wyrobić sobie tzw. paszport campingowy ( Camping Pass ).

Podstawą do otrzymania ww. dokumentu jest - a jakże - uiszczenie opłaty w wysokości 110 koron duńskich ( około 62 zł ) i wypełnienie formularza, który do czasu uzyskania plastikowej karty będzie nam służył jako tymczasowe potwierdzenie. Właściwa karta zostanie wysłana na adres podany w formularzu.

Camping pass jest ważny do końca roku kalendarzowego, w którym został zakupiony. Można go przedłużyć w kolejnym roku, uiszczając wspomnianą opłatę po raz kolejny.

Alernatywą, z której my skorzystaliśmy, była karta tranzytowa ( Transit Pass ). Upoważnia ona do jednorazowego noclegu na terenie Danii i kosztuje 35 koron ( 19 zł ).

Nie ma potrzeby kupowania karty na każdego uczestnika wycieczki.

 

Podane ceny aktualne w roku 2013.

-
data: 27.03.2013r.
najnowsze komentarze
Wyświetlono rezultaty 1-3 z 3.
avatar
Bardzo fajna relacja. Miałem przyjemność pojeździć trochę rowerem po Bornholmie. Szczerze polecam

Skubi 13:12:13, 27.09.2013r.
-
avatar
Super relacja. Też planuję wybrać się tam na rajd rowerowy :) Mam pytanie, bo nie mogę znaleźć - ile dni zajęło Wam przejechanie tej trasy? :) Pozdrawiam!

ewelina 10:08:41, 10.08.2015r.
-
avatar
Bornholm przejechaliśmy w trzy dni :) Z czego jeden dzień z niewielką ilością kilometrów. Myślę że te trzy dni to optymalny czas na poznanie wyspy.

admin 23:35:24, 01.10.2015r.
-