Content
W celu zalogowania się do konta użytkownika wpisz swój adres e-mail i hasło. Potem kliknij przycisk zaloguj.

baner
Siedem powodów, dla których warto podróżować na rowerze
artykuł

"Siedem powodów, dla których warto podróżować na rowerze."

Podróżowanie to od zawsze popularny i budzący wyobraźnię rodzaj aktywności. W niektórych atrakcyjnych krajobrazowo, kulturowo i architektonicznie państwach wpływy z turystyki są podstawowym dochodem budżetowym. Oferta biur podróży jest nieograniczona i dysponując odpowiednimi zasobami finansowymi, można w ciągu doby znaleźć się w dowolnym miejscu na świecie.

Turystyka kolarska jednak, mimo stopniowo rosnącej popularności, nadal jest zjawiskiem niszowym. Oczywiście ubolewamy nad tym stanem rzeczy, zdecydowaliśmy się więc wymienić kilka zalet, które niesie za sobą podróżowanie z sakwami. Jest ich bezprzecznie więcej niż tytułowe siedem, ale od czegoś trzeba zacząć. Poniżej przedstawiamy krótką listę najważniejszych ( według nas ) powodów, dla których warto podróżować na rowerze.

Nowe znajomości.

1. Nowe znajomości.

Na podstawie naszych  wyjazdów doszliśmy do wniosku, że obładowany sakwami rower ma wyjątkowy dar przełamywania pierwszych lodów. Zaciekawieni tubylcy bardzo chętnie zbliżają się, pytając o motywy podróży i sprawy organizacyjne.  Większość osób szanuje wysiłek włożony w pokonywanie długich dystansów własnymi siłami i czerpie swoistą satysfakcję z tego, że zdecydowałeś się poznawać w ten sposób właśnie ich kraj. Ludzkie interakcje znacznie szybciej nabierają luźnego, swojskiego charakteru, co często kończy się udziałem w rodzinnych ceremoniach, wspólnych wypadach na piwo i innych przyjemnych przedsięwzięciach.

2. Niewielkie koszty wycieczki.

Co prawda transport roweru na miejsce startu wiąże się z dodatkowymi wydatkami, jednak całkowity nakład pieniężny jest zdecydowanie niższy niż przy konwencjonalnej turystyce. Spanie pod namiotem na łonie natury jest darmowe a kompaktowych rozmiarów przenośne prysznice pomagają w oszczędny sposób uniknąć niezręcznych sytuacji towarzyskich. Nietrudno przecież wyobrazić sobie, że po paru dniach wysiłku fizycznego na słońcu bez zabiegów higienicznych nawet niedźwiedzie wolą trzymać się od ciebie z daleka. 

Głównym wydatkiem w podróży jest pożywienie i okazjonalne wizyty na polach namiotowych, konieczne aby zrobić pranie i podładować baterie do aparatów, smartfonów i całej reszty ustrojstwa, z którego ciężko zrezygnować w dwudziestym pierwszym wieku.

PoleNamiotoweMikołajki

3. Korzyści zdrowotne.

Ze względu na aerobowy charakter wysiłku, jazda na rowerze dobrze wpływa na pracę serca i całego układu krążenia. Poprawia się również tonus mięśniowy, siła dolnych partii ciała i przemiana materii. Można także spotkać się z opiniami ( i badaniami ), według których aktywność fizyczna ( tym samym jazda na rowerze ) może pozytywnie wpływać na zdrowie psychiczne, które coraz trudniej zachować w otaczającej nas rzeczywistości.

-

data: 07.03.2014r.